Güzellik kraliçesi ‘akıl sağlığı’ gerekçesiyle tacı bıraktı

ABD’de Miss USA güzellik kraliçesi Noelia Voigt, akıl sağlığı ile ilgili sebepleri gerekçe göstererek tacını bıraktı. Eylül ayındaki yarışmayı kazanan Voigt, kişinin ‘kendisi ve akıl sağlığı için en iyi hissettiren’ kararları vermesine inandığını söyledi.

BBC’nin aktardığına göre, Instagram hesabından açıklama yapan Noelia Voigt, “Hiçbir zaman fiziksel ve ruhsal iyilik halinizden feragat etmeyin. Sağlığımız zenginliğimizdir” diye yazdı. 24 yaşındaki Venezuelalı-ABD’li Voigt, hayatında ‘yeni bir sayfa açarken başkalarına da ilham vermeyi sürdürmeyi’ umduğunu söyledi. Voigt, sözlerini şöyle sürdürdü: “Akıl sağlığınızı önceliğiniz kılın, sesinizi kullanarak kendinizi ve diğerlerini savunun ve belirsiz hissettirse de geleceğin getireceklerinden korkmayın.”

‘BU UNVANI TAŞIYANLARIN İYİLİĞİ EN BÜYÜK ÖNCELİĞİMİZ’

Voigt, 9 ay boyunca Miss USA unvanını taşıdığı için minnettar olduğunu, bunun kendisine ‘fark yaratmak ve dünyanın dört bir yanından insanlarla tanışma yönündeki en büyük hayalini gerçekleştirmek için bir platform sunduğunu’ belirtti. Miss USA de Voigt’e teşekkür ederek Instagram’dan yaptığı açıklamada, bu unvanı taşıyan kişilerin iyiliğinin kendileri için ‘en büyük öncelik’ olduğunu kaydetti. Miss USA, açıklamasında ayrıca Voigt’in halefine ‘sorumluluk transferi’ için planların incelendiğini belirtti. Son yapılan Miss USA güzellik yarışmasında Hawaii’li Savannah Gankiewicz Voigt’in arkasından ikinci olmuştu.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x